Holowanie na autostradzie.

Powstające z każdym rokiem kilometry autostrad sprawiają, że polskie drogi zaczynają zbliżać się poziomem do krajów Europy Zachodniej. Usprawniają komunikację oraz znacząco przyspieszają transport i podróżowanie.

 

Obowiązują na nich jednak określone zasady, różniące się od zwykłych dróg międzymiastowych – limity prędkości są znacznie wyższe, zaś szerokość autostrad pozwala na swobodne wyprzedzanie.

 


Z racji ich natury, na autostradach często dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Kolizje, awarie oraz inne wszelkiego rodzaju utrudnienia, skutecznie uprzykrzają podróż nie tylko poszkodowanym, ale często również innym kierowcom. Ponieważ samodzielne holowanie na autostradzie jest surowo wzbronione, jedynym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji wezwanie lawety.


Jedynie firmy dysponujące wykwalifikowanymi pracownikami, specjalistycznym sprzętem oraz odpowiednimi pozwoleniami mogą holować pojazdy, które ucierpiały na autostradzie.

Przetransportują oni samochód do warsztatu lub innego miejsca wskazanego przez klienta, w celu dokonania niezbędnych napraw.