Z OC SPRAWCY

Oferujemy darmowe holowanie samochodu z polisy OC sprawcy wypadku lub kolizji!


Niejednokrotnie podczas kolizji drogowej poszkodowana osoba nie może kontynuować dalszej podróży ze względu na zbyt duże uszkodzenie samochodu. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni wzywać pomoc drogową, a to może wiązać się z pewnymi kosztami.


Zgodnie z art. 361 § 2, który stanowi iż: ”W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.”

Dlatego warto wiedzieć o przysługującym nam prawie  bezpłatnego holowania samochodu z OC sprawcy z miejsca zdarzenia.


Każdemu poszkodowanemu przysługuje zwrot kosztów holowania samochodu do warsztatu lub innego wyznaczonego miejsca. W takim wprzypadku ubezpieczyciel sprawcy zobowiązany jest do zwrócenia kosztów takiego holowania.


Sytuacja ze zwrotem kosztów może wiązać się ze sporem z ubezpieczycielem jeśli na przykład poszkodowany kierowca wybrał usługi „drogiej” firmy oferującej holowanie albo zlecił przetransportowanie samochodu znacznie dalej niż do warsztatu znajdującego w pobliżu. W zależności od sytuacji, zakłady ubezpieczeń mogą zalecać transport auta do najbliższego warsztatu, ale jest to jednak nieuzasadnione, jeżeli wypadek miał miejsce z dala od domu poszkodowanego.


W kontekście zwrotu kosztów za holowanie interesujący jest Wyrok Sądu Rejonowego w Jarocinie z dnia 3 grudnia 2015 r. (sygn. akt: I C 679/14). Sąd zwrócił uwagę, że w badanej sytuacji: „Powód zmuszony był do odholowania we własnym zakresie uszkodzonego w trakcie kolizji pojazdu, skorzystał więc z dostępnej oferty.

W świetle zasad doświadczenia życiowego, naturalnym zachowaniem jest, że w sytuacji nagłej, nie przewidywanej, szuka się pierwszej dostępnej oferty pomocy drogowej, bez sprawdzania, porównywania innych ofert, z których można byłoby skorzystać w celu minimalizacji szkody”. Stanowisko jarocińskiego sądu sugeruje, że poszkodowany nie musi porównywać ofert różnych firm pomocy drogowej, aby uchronić ubezpieczyciela sprawcy wypadku przed wyższymi kosztami.


Dlatego też, Pomoc Drogowa 24h ANT Cars Sp. z o. o. świadczy usługę darmowego transportu oraz holowania z polisy OC sprawcy wypadku. Poszkodowany nie musi poświecać czas i martwić się o formalności związane ze zwrotem kosztów za transport uszkodzonego pojazdu. Nie ponosi żadnych kosztów związanych z usługą transportu swojego samochodu do miejsca przeznaczenia. Wszystkie formalności od A do Z załatwiamy sami, a na podstawie umowy cesji wierzytelności  z ubezpieczycielem OC sprawcy wypadku/kolizji.


Nasza oferta skierowana jest do wszystkich klientów poszkodowanych,  w wyniku wypadku/kolizji drogowej lub innego zdarzenia powstałego z winy działań osób trzecich.

Klient,  który zmuszony jest na holowanie samochodu będzie likwidował szkodę z polisy OC sprawcy, ma możliwość darmowego transportu samochodu w wyznaczone przez siebie miejsce, bez konieczności angażowania własnych środków finansowych.


Bezpłatne holowanie z OC sprawcy wypadku/kolizji przysługuje nawet w przypadku gdy sprawca wypadku/kolizji nie posiada aktualnej polisy OC – wtedy My rozliczamy się z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym (na podstawie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych) za wykonaną usługę takiego holowania.


Nasza usługa „z OC sprawcy” występuje również na rynku pod nazwami: "darmowe holowanie samochodu z OC sprawcy„ "bezgotówkowe holowanie samochodu” oraz „bezpłatne holowanie samochodu z OC sprawcy.”


Aby skorzystać z darmowego holowania samochodu z OC sprawcy, wystarczy skontaktować się z nami pod nr tel. 604 164 173 lub skorzystać z formularza kontaktowego, podając swoje dane kontaktowe.

Przyjedziemy niezwłocznie na miejsce zdarzenia i odholujemy twój samochód w wyznaczone przez Ciebie miejsce, całkowicie – ZA DARMO


Zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi z darmowym holowaniem samochodu z OC sprawcy oraz odzyskaniem środków za transport czy całą usługą Pomocy Drogowej 24h.

Rozliczenie kosztów darmowego holowania samochodu realizujemy bezpośrednio z Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy wypadku/kolizji, tzw. „system bezgotówkowy”,


Brak konieczności wpłacania kaucji za darmową usługę holowania samochodu z OC sprawcy,

Brak limitu kilometrów za holowanie czy transport na lawecie,

Brak jakichkolwiek kosztów związanych z dojazdem na miejsce i załadunkiem uszkodzonego samochodu na pomoc drogową.


Nasz obszar działania: Warszawa i okolice, Otwock, Karczew, Łomianki, Legionowo, Józefów, Ząbki, Zielonka,  Góra Kalwaria, Kołbiel, Sulejówek, Marki, Garwolin, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Trasy S2 / S8 / S17 / A2.Samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku. Dowozimy na miejsce kolizji!


Jeśli uległeś wypadkowi nie z Twojej winy, na czas naprawy Twojego samochodu przysługuje Ci Auto Zastępcze z OC Sprawcy wypadku / kolizji. Wszystkie koszty auta zastępczego w całości ponosi sprawca.


Nie musisz martwić się o formalności, wszystko załatwimy za Ciebie, a samochód zastępczy podstawimy pod wskazany przez Ciebie adres lub dostarczymy na miejsce zdarzenia.


Wystarczy zadzwonić , a my zajmiemy się wszystkim!

Bezgotówkowo – bez zaliczki i bez kaucji

Bez ukrytych opłat – nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów

Bez limitu kilometrów – nie jesteś ograniczany w użyciu auta

Bez ograniczeń destynacji – auto używasz na terenie Polski oraz całej Europy


Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24 godz.POMOC W KAŻDEJ SYTUACJI
 

 

DOSTĘPNI
24h / 7 DNI
W TYGODNIU

 

 

 SZYBKI DOJAZD
SPRAWDŹ NAS!