Kiedy wezwać Pomoc Drogową.

Wypadek, drobna stłuczka lub awaria auta może zamienić w koszmar każdą jazdę samochodem. Gdy dochodzi do tak nieoczekiwanego zdarzenia, komplikują się wszystkie nasze plany, a dodatkowo, jeśli do awarii doszło z dala od dużej miejscowości, pozostajemy uziemieni na dłuższy czas.

 

Obecnie coraz większa liczba kierowców w razie awarii auta decyduje się na wezwanie pomocy drogowej.

Nie zawsze wzywanie pomocy drogowej jest konieczne. W momencie awarii samochodu nieodzowne jest zjechanie lub zapchnięcie auta na poboczy lub pas awaryjny. Następnie trzeba sprawdzić co tak naprawdę jest przyczyną usterki. Zdarza się, że jest to tylko przebite koło, które można samodzielnie wymienić.

 

Jeśli nasze auto potrzebuje specjalistycznej pomocy, a usterki nie możemy naprawić sami to warto zdecydować się na wezwanie pomocy drogowej. Dotyczy to przede wszystkim usterek związanych z zawieszeniem, układem napędowym, uzupełnieniem paliwa, czy awarią silnika. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, pracownicy pomocy drogowej mogą naprawić naszą awarię na miejscu w ciągu kilku minut. Jeśli jednak problem będzie poważniejszy mamy również możliwość wyboru opcji holowania, które polega na transporcie zepsutego auta do naszego domu lub najbliższego warsztatu samochodowego.

 

Numer pomocy drogowej miej zawsze przy sobie!

 

W momencie kiedy znamy przyczynę awarii naszego samochodu i decydujemy się na holowanie, najlepiej jest przygotować auto do tej czynności. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z firmami, które taką pomoc oferują i opiniami na ich temat w internecie lub wśród znajomych. Zapiszmy sobie numer telefonu i miejmy go zawsze w samochodzie, unikniemy dzięki temu późniejszych kłopotów i zamieszania. Aby wybrać najlepszą z pomocy drogowych weźmy pod uwagę kilka ważnych czynników, między innymi czy firma posiada własny parking lub warsztat i najważniejsze czy pracuje ona 24 godziny na dobę.

 


Pomoc Drogowa 24h świadczona przez profesjonalne firmy obejmuje nie tylko drobne naprawy, ale również awaryjne odpalanie, dowóz paliwa czy koła zapasowego oraz oczywiście holowanie. Działają one przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dlatego warto mieć w telefonie numer telefonu przynajmniej jednej, zaufanej placówki.

Po udzieleniu koordynatorowi niezbędnych informacji wysyła on do nas lawetę.


Z powodu usterki czy kolizji może ucierpieć każdy, dlatego zawsze należy mieć pod ręką numer pomocy drogowej. Doświadczeni fachowcy szybko i sprawnie zajmą się naszym samochodem, a my będziemy mogli wrócić na trasę.